V sušickém muzeu byla otevřena výstava ke 150. výročí Svatoboru

27.06.2010, 14:00, Petra Hoblová

Ve středu 2.6.2010 se v 17.00 uskutečnila v prostorách sušického Muzea vernisáž výstavy "Zpěvem k srdci, srdcem k vlasti po 150 ti letech aneb vzpomínáme na naše zpívající předky". Výstava je uspořádána ke 150. výročí založené Pěveckého sboru Svatobor.


 Přestože počasí příliš nepřálo, sešlo se poměrně velké množství příznivců sboru, bývalí členové, potomci již zesnulých sbormistrů a nechyběl také starosta Sušice Bc. Petr Motl. S krátkým vzpomínkovým projevem vystoupil bývalý člen MVDr. Jiří Zelený, připomněl např. s jakými problémy se sbor potýkal za minulého režimu, ale také spoustu zážitků ze společné sborové práce a cest do zahraničí. Na závěr poděkoval Josefu Baierlovi za jeho celoživotní práci, bez které by byl Svatobor a Sušické dětské sbory nemyslitelné a během které vychoval několik generací zpěváků a zpěváčků. Navrhl tedy Josefa Baierla jako čestného občana Města Sušice,a vyzval přítomné, aby se připojili k tomuto návrhu svým podpisem.

 

Emil Kinzl vzpomíná. Foto: Foto Fišer

 

Poté ještě s humorem zavzpomínal Emil Kinzl na svého prastrýce Václava Vavrýna, jenž byl sbormistrem Svatoboru na přelomu 19. a 20. století. Svatobor vystoupil s krátkým hudebním programem, a pro všechny hosty bylo připraveno malé občerstvení. Vernisáží byla výstava oficiálně zahájena a bude pro návštěvníky otevřena do 31.7.2010.

 
 

Související články

 

Pozvánka na výstavu

Od 2.6.2010, bude v prostorách sušického muzea otevřena výstava "Zpěvem k srdci, srdcem k vlasti po 150 ti letech", aneb vzpomínáme na své zpívající předky. Výstavu pořádá PS Svatobor u příležitosti svého 150. výročí od založení. 

 
« Zpět


Diskuse: "V sušickém muzeu byla otevřena výstava ke 150. výročí Svatoboru"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře