Svatobor přispěl na stavbu rozhledny na Sedle. Zazpívá při jejím otevření

03.12.2009, 18:10, Petra Hoblová

Náš sbor se rozhodl přispět na dostavbu nové rozhledny na Sedle, zakoupením schodu č. 103. Suma  činila 5000,-. Stavba rozhledny finišuje a její otevření je naplánováno na neděli 13.12.2009 ve 13.12 hod. Svatobor při této příležitosti zazpívá v tento den přímo na Sedle.


Pozvánka na otevření rozhledny

 

Sedlo

Vrchol Sedlo se nachází v nadmořské výšce 902 metrů. Asi před 3000 tisíci lety využili jeho strategickou polohu Keltové a postavili na něm hradiště. 

Sedlo se stalo postupem času vyhledávaným místem turistů a milovníků Šumavy. Z jeho vrcholu lze dohlédnout napříkad hrad Kašperk, kostelík na Mouřenci, celé hartmanicko a za dobré viditelnosti jsou vidět největší vrcholy Šumavy, jako je Velký Javor, Špičák, Pancíř.

Před pár lety se parta nadšenců z Podmokel  právě zde rozhodla vybudovat novou rozhlednu. Založili občanské sdružení "Sdružení pro obnovu rozhledny na Sedle", sehnali finance, nechali udělat projekt. Díky nim nám rozhledna umožní i dosud nevídaný pohled na  opačnou stranu, kde se nachází např. hrad Rabí, a velká část strakonicka, jižního Plzeňska a okrajové části středních Čech.

 

Rozhledna

Dřevěná rozhledna je postavena na půdorysu sedmiúhelníku. Její výška je 27,75 metrů, takže se nachází ve výšce  928 m. n. Točité schodiště bude zakončeno vyhlídkovým ochozem cca 2 metry nad vzrostlými smrky. Půdorys je inspirován keltským vzorem.

 

www.rozhledna-nasedle.cz

 

 

 
« Zpět


Diskuse: "Svatobor přispěl na stavbu rozhledny na Sedle. Zazpívá při jejím otevření"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře