Svatobor dvakrát stříbrný na Canti Veris Praga 2008

21.05.2008, 09:39, Petra Hoblová

Poslední únorový víkend jsme se zúčastnili Mezinárodního festivalu soudobé sborové hudby s Cenou Zdeňka Lukáše – CANTI VERIS PRAGA 2008. Festival by zaměřen především na soudobou sborovou tvorbu a dílo Zdeňka Lukáše. Soutěžní vystoupení se konala v kostele sv. Martina ve zdi, v Praze.


Zdeněk Lukáš patřil k českým  skladatelským špičkám současnosti. Ve svém celoživotním díle se věnoval z velké části také skladbám pro bory. Festival byl uspořádán k životnímu jubileu skladatele, letos by se dožil 80 let. Bohužel loni v červnu mistr zemřel.

Svatobor na festivalu soutěžil ve dvou kategoriích – komorní sbory do 24 zpěváků a smíšené sbory nad 25 zpěváků. V podmínkách soutěže byl stanoven max. limit programu na 15 minut a výběr skladeb podle několika kritérií. Jedno z nich byla právě skladba Zdeňka Lukáše. Festivalu se zúčastnilo celkem 13 sborů v různých kategoriích. Svatobor se umístil v kategorii komorních sborů s počtem  22,8 bodů jako první ve stříbrném pásmu. V druhé kategorii velkých sborů se umístil s počtem 20,2 bodů rovněž ve stříbrném pásmu. Byla to zasloužená odměna za několikaměsíční dřinu všech zpěváků.

Fotky ze soutěže  najdete v naší galerii zde

Kompletní výsledky soutěže zde

Zde si můžete prohlédnout ukázku ze soutěže Canti Veris Praga. Zpívá komorní sbor Svatoboru skladbu V Praze k večeru. Svatobor se v této kategorii umístil ve stříbrném pásmu. Časem přibydou další videa.
 
« Zpět


Diskuse: "Svatobor dvakrát stříbrný na Canti Veris Praga 2008"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře