Sbor Voces Judenburg v Sušici

22.10.2009, 20:38, Petra Hoblová

V pátek 16.10.2009 v nočních hodinách přicestoval do Sušice pěvecký sbor z rakouského Judenburgu, partnerského města Douzelage. Snažili jsme se oplatit rakouským hostům jejich loňské pohostinství a seznámit je s naším městem a okolím 


V sobotu byl na programu výlet po Šumavě. Počasí nepřálo procházkám ani výhledům do krajiny, přesto jsme zastavili u Jezerní slati a vystoupali na vyhlídkovou věž. Hosté si se zájmem prohlédli kostel sv. Vintíře na Dobré Vodě a obdivovali skleněný oltář. Dále navštívili sklárnu v Anníně a na Kvildě v informačním středisku zhlédli film, ze kterého si mohli udělat představu o Šumavě v každé roční době.
Večer se ve Smetanově sále Gymnázia Sušice uskutečnil koncert. Nejprve zazpíval několik skladeb pěvecký sbor Svatobor a pak patřilo pódium zpěvákům a muzikantům z Judenburgu. Přivítáni byli starostou města Sušice, panem Mottlem. Na programu byly písně klasiků (Haydn, Schubert, Mendelssohn-Bartholdy aj.) i lidové písně z Alp.
V neděli dopoledne zazpíval sbor Voces Judenburg při bohoslužbě v kostele sv. Václava Haydnovu Missu Brevis, za doprovodu sušických hudebníků. Účastníci mše mohli, stejně jako v sobotu posluchači koncertu, ocenit čistý a profesionální přednes sboru. Pěvecký projev našich hostů jsme obdivovali i při „obyčejném“ zpívání pro radost – na náměstí, při obědě, posezení po koncertě či venku na slati, kde opěvovali zasněžené pláně.
Po mši ještě stihli Rakušané prohlídku sušického Muzea Šumavy a krátkou procházku městem, která už končila v dešti. Posilněni obědem v restauraci Fialka, vydali se na zpáteční cestu.
Věříme, že sborová i osobní přátelství povedou k dalším návštěvám a koncertům a že Sušice zase brzy uslyší rakouské „Holadryrajdyjó“.

Irena Kratochvílová
pěvecký sbor Svatobor
 

 
« Zpět


Diskuse: "Sbor Voces Judenburg v Sušici"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře