Oslavy ve Wenzenbachu doprovodili sušičtí zpěváci a muzikanti

03.08.2011, 15:54, Petra Hoblová

Poslední červencovou neděli jsme se v brzkých ranních hodinách vydali autobusem směr německý Wenzenbach. Počasí příliš nepřálo, a těžké dešťové mraky nevěstily příliš hezký den. Ale cesta byla dlouhá a všichni doufali, že se počasí v Bavorsku třeba vybere.


Autobusem s námi cestovala sušická Solovačka, která měla ve Wenzenbachu také vystupovat. Stejně jako Svatobor, byli pozvaní na letní slavnosti Bürgerfest, které se letos nesly v duchu česko-německého přátelství. Kromě dvou českých hudebních těles zde proběhla výstava klatovského malíře Jindřicha Bílka.
Po příjezdu do Wenzenbachu se nám ihned dostalo vřelého přijetí od samotného starosty Josefa Schmida, a v tomto vřelém duchu pokračovala návštěva po celý den. Solovačka zahájila dopoledne slavnosti, a vyhrávala v čele průvodu městem. V průvodu se reprezentovaly všechny zdejší spolky, od hasičů po zahrádkáře. Byl to velmi zajímavý pohled, neboť každý spolek nesl svoji vlajku a všichni byli oblečeni do uniforem nebo spolkových krojů. Celý průvod se přesunul k místnímu kostelu sv. Petra a zde se konala slavnostní mše svatá. Právě při této mši se představil Svatobor se svojí Missou Breviss, a dostalo se mu na závěr velkého potlesku. Mše a následných slavností se také zúčastnili zástupci Sušice – místostarosta Věra Marešová a také JUDr. Jiřina Rippelová.
Po skončení mše se celý průvod odebral zpět do místa oslav, do pivních stanů, kde k poslechu hrála opět Solovačka a návštěvníci si zde dopřávali tradiční bavorské klobásky a pivo.
Sušice se s Wenzenbachem přátelí již od roku 2004 a bylo vidět, že vztahy obou měst jsou stále vřelé. Po oficiální části oslav jsme měli možnost si nad dobrým kvasnicovým pivem pohovořit se zástupci města a také se naplánovat budoucí akce a setkání v příštích letech.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Oslavy ve Wenzenbachu doprovodili sušičtí zpěváci a muzikanti"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře