Nová pěvecká sezóna je zahájena

29.09.2009, 21:52, Petra Hoblová

Po velmi vydařené uplynulé sezóně a zaslouženém letním odpočinku jsme se opět v plné síle a s chutí pustili do další sborové práce.
V krátkosti nejdřív připomeňme nejdůležitější události sezóny 2008/2009.


Hned v září jsme vystoupili na 4 představeních úspěšného muzikálu „Dáma na kolejích“ v Těchonicích, v říjnu jsme navštívili partnerský sbor v rakouském Judenburgu a za našeho zpěvu se konala tradiční Hubertská mše v Sušici. Po šňůře vánočních koncertů následovala krátká koncertní pauza, pouze s malými vystoupeními, neboť se sbor soustředil na hudební událost desetiletí - Carminu Buranu.

Tato velká akce byla veřejností s nadšením přijata, a děkujeme za stále kladné ohlasy! Celou sezónu zakončil Svatobor koncertním zájezdem do Poděbrad.

 


A co nás čeká v sezóně následující?


Podzim je i letos jako vždy nabitý. Již první týden v září jsme vystoupili v Lešišově při slavnostním odhalení pomníku Americké armádě.

Následovat budou dvě zahraniční návštěvy. V říjnu přijede sbor z rakouského Judenburgu – Voces Judenburg, oplatíme jim jejich loňskou pohostinnost a společně si s nimi zazpíváme v sobotu 17.10.2009 ve Smetanově sále. Druhý den v neděli, v 8.15 hod., vystoupí naši hosté při sváteční bohoslužbě v kostele sv. Václava, kde provedou Missu Brevis, B Dur, od Josefa Haydna. Spoluúčinkovat  budou také Sušičtí hudebníci.

Judenburg patří také do sdružení evropských měst Douzelage, proto se koncert a celá návštěva rakouského sboru ponese v duchu tohoto evropského partnerství.

V kostele sv. Václava bude 7.11.2009 každoroční Hubertská mše, na lesní rohy doprovodí Lovecké trio Praha. Stejný víkend dorazí na přátelskou návštěvu sbor z Kötztingu, abychom zhodnotili a rozloučili se s projektem Carminy Burany. V prosinci se můžete těšit na tradiční vánoční koncerty.
Nejdůležitější událostí, která se bude připomínat celý následující rok, je 150. výročí založení Svatoboru. K této příležitosti bude uspořádána slavnostní výstava, kde se představí historie a současnost sboru. A své jubileum oslavíme jak jinak než hudbou, takže se můžete těšit na celou řadu koncertů.
Celá sezóna bude zakončena zahraničním zájezdem do Francie, k našim přátelům, sboru L´Esterelenco ze Saint-Raphäel.
Věříme, že ani letos svoje posluchače nezklameme, a že si najdou čas na nějaký z našich koncertů a vystoupení.
Všechny termíny akcí najdete na našich webových stránkách.
 

 
« Zpět


Diskuse: "Nová pěvecká sezóna je zahájena"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře