Klatovský deník - "Josef Baierl dostal čestné občanství"

25.09.2010, 13:24, Petra Hoblová

"Sušičtí zastupitelé ocenili dlouholetou práci sbormistra pěveckého sboru Svatobor. Poctu, jaké se jen tak někomu nedostane, složili sušičtí zastupitelé na svém posledním zasedání dlouholetému sbormistrovi tamního pěveckého sboru Svatobor Josefu Baierovi. Ještě za jeho života ho jmenovali čestným občanem města, což je čin výjimečný v celé republice."


"Za posledních půl století udělila Sušice tři čestná občanství. Jedno v šedesátých letech a dvě letos. Na jaře Josefu Holíkovi, který byl v 19. století mimo jiné ředitelem sušického muzea, a nyní Pepíkovi. Je to člověk, který si to bezpochyby zaslouží. Pro Sušici udělal strašně moc, a kdyby každý zastupitel udělal pro Sušici alespoň zlomek toho, co on, tak by město bylo o třídu jinde. Je to člověk, který dělá svoji práci už dlouhé roky zcela nezištně, s nasazením a elánem. Vychoval několik generací zpěváků a v Sušici snad není rodina, jejíž alespoň jeden člen by neprošel jeho rukama,“ řekl Deníku k udělení čestného občanství sušický starosta Petr Mottl.

 

Sám Baierl vzal gesto zastupitelů s nadhledem. „Překvapilo mě to, ještě se necítím tak starý. Ale když už se to stalo, tak se nedá nic dělat (smích). Chtěl bych říci, že jsem občanství dostal proto, že mám kolem sebe skvělé lidi a spolupracovníky a že mám možnost dělat to, co mi Pán Bůh nadělil, a že mohu dávat lidi dohromady,“ svěřil se uznávaný hudebník.

 

Snad nejlépe ho charakterizuje článek, který jsme si dovolili převzít od Petry Hoblové z internetových stránek pěveckého sboru Svatobor: „Toto jméno bude navždy spojeno se zpíváním v Sušici. Snad každý zpěváček zná tohoto muzikanta, který muzice opravdu zasvětil celý svůj život. Myslím si, že snad každého člověka z našeho města přihlásila maminka alespoň do Broučků nebo do Sluníček. Já zpívám ve sboru už od čtyř let, a i když toho někdy máme po krk a remcáme, kolik akcí máme, jak málo volného času nám zbývá, a taky tohle a tamto, tak stejně pokračujeme, protože za tu legraci, co užijeme na zkouškách, na soustředěních a zájezdech, to určitě stojí. A za to za všechno děkujeme jednomu člověku, díky kterému má sušické zpívání dlouholetou tradici - Josefovi Baierlovi.“

 

 

zdroj: Klatovský deník ze dne 18.9.2010

autor článku: Milan Kilián

 
« Zpět


Diskuse: "Klatovský deník - "Josef Baierl dostal čestné občanství""
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře