Jaro 2014

02.07.2014, 19:06, Jiřina Kalivodová

Náš sbor se v sobotu 17. května zúčastnil 10.setkání západočeských pěveckých sborů v Horažďovicích.   V 10.30 hodin zazpívalo na nádvoří zámku všech 15 pěveckých sborů.  Po té následovaly tři koncerty. Nejprve v klášterním kostele Panny Marie zazněla od 13 hodin sakrální hudba, zde zazpívala Komora našeho sboru. Civilní koncert začal v 15.30 hodin  v secesním sále hotelu Prácheň.


Premiéra našich „Žichovických půlpánů“ měla velký ohlas. Vyvrcholením celého dne se stal závěrečný koncert v kostele Petra a Pavla na horažďovickém náměstí, kde zazněla již tradičně Missa Brevis Zdeňka Lukáše pod taktovkou našeho sbormistra a naopak úplně poprvé Gloria Antonia Vivaldiho, dirigovaná Markem Vorlíčkem.
Další jarní akcí bylo účinkování na Dnech Sušice . Zde na Santosu zazněli opět „Púlpáni“. Teď už se pilně připravujeme na letní zájezd do Znojma, kde nás čekají nejméně tři koncerty

 
« Zpět


Diskuse: "Jaro 2014"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře