Francouzský sbor z Provence míří do Sušice

20.03.2010, 13:52, Petra Hoblová

Druhý dubnový víkend se stanou přátelé z francouzského sboru Esterelenco na týden hosty ve svatoborských rodinách. Město Saint-Raphaël, ze kterého sbor pochází, se nachází přímo na Azurovém pobřeží, zhruba 35 km od Cannes.
 


Smíšený sbor Esterelenco byl založen v roce 1966, od roku 2002 vystupuje pod vedením sbormistra Bruno Picauda. Sbor je členem několika mezinárodních sdružení sborového zpěvu. Často spolupracuje s profesionálními, ale také amatérskými symfonickými orchestry a koncertoval již ve všech evropských zemích (s výjimkou Islandu a Albánie), a dále v Americe, Africe a Asii.

 

 

Do Sušice ale nepřijíždí poprvé. Sbory Svatobor a Estelerenco udržují dlouhodobé přátelské vztahy, již od roku 1993, kdy Svatobor poprvé navštívil Saint-Raphaël. Od té doby tam byl ještě dvakrát, a Francouzi letos do Sušice přijíždí již počtvrté.

Pro hosty je připraven bohatý program. Druhý den po příjezdu je čeká slavnostní přijetí na radnici sušickým starostou. Dále je čeká prohlídka Sušice, výšlap na Svatobor, výlety na Šumavu, do Holašic, Českého Krumlova, a do Třeboně – kde sbor bude mít koncert.
Na sobotu 10.4.2010 v 19.00 je naplánován společný koncert ve Smetanově sále, na který všechny srdečně zveme!
 

 

Věříme, že si naši přátelé z Francie pobyt v Sušici užijí, a budou na něj rádi vzpomínat. A my se už nyní těšíme na náš červencový zájezd do Saint-Raphaël!

 
« Zpět


Diskuse: "Francouzský sbor z Provence míří do Sušice"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře